Wojewódzki Mały Konkurs Recytatorski.

WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

5 kwietnia 2013 r. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie gościł  25 najlepszych recytatorów szkół podstawowych z całego województwa. Odbył się tam Wojewódzki Mały Konkurs Recytatorski. Jest on częścią składową Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs jest prowadzony w drodze wielostopniowych przeglądów: w szkołach, w domach kultury i innych placówkach kulturalnych i oświatowych. Repertuar dobierają sami uczestnicy i ich instruktorzy/nauczyciele. Składają się na niego dwa utwory wiersz i proza o łącznym czasie recytacji do 5 minut.

Nasz powiat reprezentowały dwie uczennice, zwyciężczynie eliminacji powiatowych, które odbyły się w Wałczu 27.03.2013r.: Agata Sacha ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu (nauczyciel : Łucja Moskalewicz) oraz Kornelia Przygoda ze Szkoły Podstawowej w Karsiborze (nauczyciel : Monika Plich).

   Obie uczennice w konkursie wojewódzkim zdobyły
w y r ó ż n i e n i a.

    Agata recytowała wiersz  "Decybele"
W. Chotomskiej i fragment prozy "Jeden plus jedna" E.Bartosik-Trebieckiej, a Kornelia wiersz "Zły humorek" D.Gellner i fragment prozy "Opowieści
z Narnii" C.L.Levisa. G r a t u l u j e m y !!!

Agata Sacha