Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski

W dniach 6-7 kwietnia w hali sportowej naszej szkoły zawodniczki UKS Libero Wałcz – uczennice S.O.S.  rozgrywały  

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek


W turnieju uczestniczyły zespoły z czterech województw: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubuskie i zachodniopomorskie: UKS Olimp Bartoszyce, OPS Nike Ostrołęka, Virtus Razem Szlichtyngowa i UKS Libero Wałcz.

Wałczanki pokonały w pierwszym dniu zawodów drużynę z Ostrołęki. Mecz był bardzo emocjonujący, ale dziewczyny grały lepiej zagrywką i atakiem. Po południu, po zaciętej  i zaciętej walce,   pokonały 2:1 Olimp Bartoszyce. Mecz był bardzo nerwowy. Obydwa zespoły grały z dużym sercem, ale popełniały sporo błędów własnych . Pierwszego seta wygrały Bartoszyce a drugiego wałczanki. W tie breaku nasze dziewczyny przegrywały już 7:3, 10 : 5 i 10: 8. Wtedy na zagrywkę weszła Olga Marcinkiewicz, która wykonała bezbłędnie sześć taktycznych zagrywek i kilka kończących ataków z pola obrony. Cały zespół wytrzymał ogromną nerwówkę i tym samym uzyskał awans do półfinałów. W niedzielę odniosłyśmy łatwe zwycięstwo nad zespołem ze Szlichtyngowej i to zapewniło nam I m i awans do półfinałów, który odbędzie się za dwa tygodnie w Wałczu. Poziom gry był wysoki, jak na tak młodą kategorię wiekową. Trzy zespoły były bardzo wyrównane, a jeden wyraźnie słabszy.


Jesteśmy bardzo dumne z wyniku, który osiągnęłyśmy tak młodym zespołem. To wynik ciężkiej i solidnie wykonanej pracy treningowej, ale za to, jakże satysfakcjonującej. Jesteśmy już w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce na ponad 200 startujących. Od początku pracy z nowym, młodym zespołem widziałam duży potencjał i marzyłam o medalu w mistrzostwach województwa, gdyż bardzo zależało nam na punktach. Byłam szczęśliwa, jak zdobyłyśmy złoto i awansowałyśmy do 1/4.Teraz jestem pod wielkim wrażeniem gry mojego zespołu, który ma wielkie serce do gry. Na pewno całe rusztowanie drużyny stanowią trzy zawodniczki z rocznika 1998 - Ola, Natalia i Zuza, ale zdumiewające postępy zrobiły pierwszoklasistki i momentami grają koncertowo. Popełniają  jeszcze dużo błędów technicznych i taktycznych, ale będziemy jeszcze walczyć ze słabościami, aby godnie reprezentować nasze miasto w dalszych etapach.

Chcemy serdecznie podziękować licznie zgromadzonym kibicom, dzięki którym gra ma sens i wygrywamy nawet w bardzo trudnych sytuacjach. To nasz siódmy zawodnik - dobry dych, choć poza boiskiem.     

Skład drużyny: Aleksandra Marcinkiewicz, Koszykowska Natalia, Ciszewska Zuzanna, Stróżyk Karolina, Kibitlewska Natalia, Nowak Aleksandra, Piszcz Martyna, Janicka Martyna, Paszkowska Katarzyna, Pastusiak Wiktoria, Kopińska Kinga i szóstoklasistka z SP 4 - Honczaruk Natalia. Trenerzy: Krystyna Filipiak i Mariusz Marcinkiewicz.

WYNIKI:


UKS Libero Wałcz - OPS Nike Ostrołęka     2:0
UKS Olimp Bartoszyce - Virtus Razem Szlichtyngowa   2:0
Virtus Razem Szlichtyngowa- OPS Nike Ostrołęka    2:0
UKS Libero Wałcz - UKS Olimp Bartoszyce     2:1
OPS Nike Ostrołęka - UKS Olimp Bartoszyce     2:0
Virtus Razem Szlichtyngowa - UKS Libero Wałcz    2:0

Klasyfikacja końcowa:


I m UKS Libero Wałcz
II m OPS Nike Ostrołęka
III m UKS Olimp Bartoszyce
IV m Virtus Razem Szlichtyngowa


Podczas rozpoczęcia turnieju ćwierćfinałowego Poseł na Sejm Paweł Suski i Starosta Wałecki wraz z Prezesem UKS Libero Wałcz wręczyli Krystynie Filipiak - trenerce UKS Libero Wałcz i nauczycielowi ZSM nr 1 w Wałczu brązowy medal za zasługi dla rozwoju sportu przyznany przez Minister Sportu i Turystyki Joannę Muchę.

Tekst: Krystyna Filipiak      

    W dniach 6-7 kwietnia w hali sportowej naszej szkoły zawodniczki UKS Libero Wałcz – uczennice S.O.S.  rozgrywały  

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek

     W turnieju uczestniczyły zespoły z czterech województw: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubuskie i zachodniopomorskie: UKS Olimp Bartoszyce, OPS Nike Ostrołęka Virtus Razem Szlichtyngowa ….Libero Wałcz.

Wałczanki pokonały w pierwszym dniu

1/4 finału Mistrzostw Polski

więcej wstecz

zdjęcia: Krzysztof Królak