Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Międzyszkolny Konkurs Bajarzy

   Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 4 była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Bajarzy dla klas IV. Ten piękny konkurs przed laty wymyśliła pani Ewa Stencelewicz. W tym roku nosił on tytuł " W zaczarowanym świecie Króla Maciusia Pierwszego".

W ostatnich latach konkurs  odbywa się w sali widowiskowej WCK, co sprawia, że ma on świetną oprawę sceniczną. Do tego prowadzi go fantastyczna nauczycielka muzyki, pani Estera Naczk. Widownia nie tylko przygląda się rozgrywkom konkursowym, ale też śpiewa i tańczy. Niektóre piosenki znane są dzieciom na pamięć, np. słynna "Bajka". Rozgrywki odbywają się zawsze przed znakomitym jury. W tym roku były to panie: B. Tuderek, A. Brosz, G. Lazarowska
 i E. Ołdakowska.

Konkurs przebiegał równolegle w dwóch  kategoriach, w dwóch odrębnych etapach.

Etap pierwszy to prezentacja wybranego fragmentu lektury przez ucznia - bajarza, a etap drugi  to konkurs drużynowy ze znajomości treści lektury i życia autora. Każdą szkołę reprezentowały dwie osoby, tzw. bajarze oraz dwie drużyny. W występie indywidualnym jury oceniało: dykcję, mimikę, interpretację wybranego fragmentu, dobór stroju i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny oraz kontakt z publicznością. Drużyny zaś to zespoły trzyosobowe. Suma punktów zdobytych przez obie drużyny decydowała o miejscu szkoły w konkursie.

  W etapie pierwszym szkołę naszą reprezentowali dwaj chłopcy. Damian Prendecki z kl. IVC zdobył pierwsze miejsce, natomiast Rafał Jabłoński z kl. IVB - miejsce drugie. W rozgrywkach drużynowych zajęliśmy miejsce trzecie, gorzej tylko  o 2 pkt. niż SP1.

Jak się okazało , nie tylko znajomość tekstów czy biografii pisarza była ważna, ale również szybkość w rozwiązywaniu zadań, a nawet w tym roku umiejętności matematyczne.

Szkołę naszą w konkursie drużynowym reprezentowali: Agata Sacha, Anna Presler, Cezary Fryc, Maja Hamulska, Julia Bratkowska i Bartłomiej Szalwach. Pracowali oni do konkursu przez trzy miesiące.  Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali  od organizatorów nagrody książkowe.

 Uczniów do konkursu przygotowały panie: Jolanta Bratkowska, Irena Prus i Łucja Moskalewicz.  


Tekst: Anna Wolna

   Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 4 była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Bajarzy dla klas IV. Ten piękny konkurs przed laty wymyśliła pani Ewa Stencelewicz. W tym roku nosił on tytuł " W zaczarowanym świecie Króla Maciusia Pierwszego".

W ostatnich latach konkurs …

Konkurs Bajarzy

więcej wstecz