Zespoł Szkół Miejskich nr1 w Wałczu

Administrator

Administrator@zsm1walcz.pl

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek

 W dniach 12-14.04.2013 r. w hali spoatowej naszego gimnazjum  odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek zorganizaowany przez Siatkarski Ośrodek Szkolny i UKS Libero Wałcz. W turnieju wzięło udział ok. 100 zawodniczek z ośmiu uczestniczących drużyn. Nasze miasto reprezentowały dwie drużyny dziewcząt, w których grały uczennice klasy I i II Siatkarskiego Ośrpdka Szkolnego  oraz 6 szóstoklasistek z siatkarskich klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu, gdzie szkolenie prowadzą : Krystyna Filipiak, Mariusz Marcinkiewicz i Agnieszka Niefiedowicz.
Przez trzy dni rozegrano 28 meczów na dwóch boiskach systemem "każdy z każdym". Spotkania przebiegały na dobrym siatkarskim poziomie, były pełne emocji oraz sportowej rywalizacji. Do końca turnieju nie było wiadomo kto wygra, gdyż cztery drużyny miały po jednej porażce i każda z nich mogła zdobyć pierwsze miejsce. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyły gospodynie turnieju, wygrywając ostatni mecz z Drawskiem Pomorskim. Wałczanki uległy jedynie w tie breaku zespołowi z Siedlec.


                                          
Klasyfikacja końcowa:
1 m  UKS Libero Wałcz
2 m  UKS Ósemka Siedlce
3 m  PTPS Piła
4 m  UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie
5 m  MTS Kwidzyn
6 m  SPPS Łeba
7 m  Akademia Pomorska "Czarni" Słupsk
8 m  UKS Libero Wałcz II.

Podczas zakończenia turnieju Burmisrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska, Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, Prezes UKS Libero Wałcz Marek Zawieja, Dyrektor ZSM 1 w Wałczu Jadwiga Kontowicz-Łuszczyk oraz Wicedyrektor Czesław Bacławski wręczyli wszystkim zespołom pamiatkowe puchary, medale i dyplomy, a MVP zespołów - statuetki. Z drużyn wałeckich nagrody indywidualne otrzymała Aleksandra Marcinkiewicz i Katarzyna Paszkowska.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w turnieju oraz stworzenie wspaniałego widowiska sportowego, wszystkim kibicom za doping a rodzicom i dyrekcji ZSM nr 1 w Wałczu za pomoc w organizacji turnieju.
Mecze prowadzili młodzi kadydaci na sędziego piłki siatkowej: Piotr Filipiak, Jakub Wicher oraz Grażyna Kondarewicz.
Turniej jest bezpośrednim przygotowaniem naszego pierwszego zespołu do turnieju
Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek, który odbędzie się w Wałczu dniach 20-21 kwietnia b.r.
Nasz klub będzie po raz pierwszy w historii orgaznizatorem zawodów tak wysokiej rangi W turnieju będą uczestniczyłu zespoły z czterech klubów: MKS ZORZA Wodzisław Śląski, UKS Rosario Lubowidz, MKS MOS Wieliczka i UKS Libero Wałcz, a tylko dwa awansują do Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek, które odbędą sie w tym sezonie w Człuchowie w dniach 17-19.05.2013 r.

Tekst: Krystyna Filipiak

 W dniach 12-14.04.2013 r. w hali spoatowej naszego gimnazjum  odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek zorganizaowany przez Siatkarski Ośrodek Szkolny i UKS Libero Wałcz. W turnieju wzięło udział ok. 100 zawodniczek z ośmiu uczestniczących drużyn. Nasze miasto reprezentowały dwie drużyny dziewcząt, portowych Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu, gdzie szkolenie prowadzą : Krystyan Filipiak, Mariusz Marcinkiewicz i Agnieszka Niefiedowicz.

Ogólnopolski Turniej

więcej wstecz